İçişleri Bakanı Yerlikaya Uyardı: Sakın Ha Siz Benim Kim Olduğumu Biliyor musunuz Demeyin

Bakan Yerlikaya, Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen belediye başkan adayı proje tanıtım toplantısında, operasyonlarda ele geçirilen ve polis aracı olarak hizmete sunulan araçların yer aldığı bir videoyu katılımcılara izletti.

Türk polisinin suçlulara karşı etkin bir mücadele yürüttüğünü belirten Yerlikaya, “Bu araçları sembol olarak, yani şehirlerin sultanı İstanbul’umuzun meydanlarında gösteriyoruz. Orada vatandaşlarımız ve turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Uluslararası alanda beklediğimizden daha fazla yankı uyandırdı. Dolayısıyla bu tür hizmetlerin devam edeceği ve benzer araçların alımının süreceği konusunda kararlıyız” dedi.

JANDARMA VE POLİS DEVRİYELERİNE KAMERA SİSTEMİ GELİYOR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Yüz tanıma sistemli ASELSAN’ın yaptığı bütün jandarma devriye ve polis devriyelerimiz de kamera sistemi olacak. Artık gece veya gündüz nerede olursa olsun polis sizi durdurdu veya jandarma durdurdu, sakın ha sakın ‘siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?’ falan demeyin” dedi.

“RUHSATSIZ SİLAH TAŞIYANLARI ALACAĞIZ”

Yerlikaya, evden hırsızlık olaylarının yüzde 40’a yakın düştüğünü ifade etti. Türkiye’de günlük ortalama hırsızlık olayları sayısının 100’e düştüğünü belirten Yerlikaya, iş yeri, otomobil, motosiklet, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına ilişkin verileri açıkladı.

Bakan Yerlikaya, ruhsatsız silah taşıma cezalarının arttırılacağını belirterek, “Halen ruhsatsız silah taşıma cesareti olanları varsa aynen devam etsinler, kesinlikle onları alacağız, hiç merak etmeyin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x